• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

Historia Wood-Mizer

W 1982 roku firma Wood-Mizer rozpoczęła swoją działalność w skromnych warunkach – w garażu w stanie Indiana w Stanach Zjednoczonych

Donald Laskowski oraz Daniel Tekulve wymyślili bardziej efektywny sposób przecierania kłód na tarcicę. Stworzyli oni coś nowego, co sprawiło, że nowe możliwości stanęły otworem. Nagle pojawiła się możliwość wytwarzania własnego drewna w łatwy i rentowny sposób. Rozpoczęło to rewolucję wśród producentów tarcicy na całym świecie.

Fabryka założona w Indianapolis wyprodukowała ponad 2500 traków w ciągu zaledwie 5 lat. Tani trak wytwarzający tarcicę, o jakości zazwyczaj kojarzonej z bardziej kosztownymi urządzeniami, odniósł sukces!


Original Wood-Mizer Sawmill Laskowski 1982Original Wood-Mizer Sawmill Laskowski 1982

Branża traków przewoźnych rozwijała się, a klienci domagali się traków o większej wydajności. Odpowiedzią firmy Wood-Mizer była seria „Super“ wypuszczona na rynek w 1997 roku. Kolejnym trakiem był model LT15 – najmniejszy model oferowany przez firmę Wood-Mizer na tym etapie.

W roku 1990 pewien polski przedsiębiorca dostrzegł ten potencjał i wprowadził produkty firmy Wood-Mizer na rynek europejski. Nasza europejska centrala została założona w Kole (Polska), by obsługiwać rynki Europy, Afryki i Azji. Firma rozwijała się wraz z popularyzacją technologii wąskiego rzazu w obróbce drewna.

Obecnie Wood-Mizer Industries jest dynamiczną i nowoczesną firmą o zasięgu międzynarodowym. Rynki Europy, Azji i Afryki są obsługiwane przez oddział europejski. Nowoczesny zakład działający zgodnie z systemem zarządzania jakością ISO 9001:2008 zatrudnia obecnie ponad 300 pracowników. W 2007 roku ukończono budowę nowej hali produkcji brzeszczotów o powierzchni 2400 m2, co umożliwiło zainstalowanie kolejnych linii do produkcji brzeszczotów i powiększenie powierzchni do produkcji traków. 

Wood-Mizer Europe new production hall 2014

W latach 2012-2013 ukończono budowę dwóch nowych budynków, które łącznie zajmują ponad 4200 m2 powierzchni produkcyjnej i biurowej. Większy budynek pełni funkcję produkcyjną, a mniejszy mieści działy obsługi klienta i warsztaty.

Wzrasta ilość punktów serwisowych firmy Wood-Mizer, a jej przedstawicielstwa działają już w ponad 100 krajach. 

W ciągu 30 lat działalności firma Wood-Mizer wyprodukowała ponad 60 000 traków oraz wiele innych urządzeń dla przemysłu tartacznego na świecie.

Wood-Mizer Europe Employee photo 2014