• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

Aktualności Wood-Mizer

31 maja 2019

RENOWACJA STARYCH DOMÓW: OD HOBBY DO BIZNESUDla wielu właścicieli traków Wood-Mizer przygoda z drewnem zaczyna się jako hobby, a z czasem zamienia się w prawdziwy biznes, który daje nie tylko przyjemność, ale i zyski.


Autor: Kirsten Longmuss


Kim i Christian Zibulla z małego miasteczka Berkum w Niemczech prowadzą międzynarodową firmę budowlaną. Fascynacja starą architekturą sprawiła, że kilka lat temu kupili na aukcji zniszczony, lecz piękny budynek.
"Szukaliśmy domu, w którym moglibyśmy zamieszkać, ale nie mogliśmy przegapić takiej okazji", powiedziała Kim. "Nikt nie chciał kupić tego domu z obawy przed wysokimi kosztami renowacji i restrykcyjnymi wymogami związanymi z ochroną zabytków.”

Po wielu miesiącach pracy dom został całkowicie odrestaurowany, a Kim i Christian Zibulla stwierdzili, że jednak nie zamieszkają tam i kupili drugi, podobny dom tuż obok, a ten korzystnie sprzedali.

Teraz rodzina ciężko pracuje nad trzecim już domem, obok którego powstanie warsztat stolarski. W naprawę budynków zaangażowano dziesięć osób. Codziennie wykorzystują do pracy maszyny Wood-Mizer - trak LT20 oraz drugi, mobilny LT70, a także obrzynarkę EG100.  Niedawno na plac budowy dostarczona została także strugarko-frezarka Wood-Mizer. Kim i Christian bardzo cenią fakt, że wszystkie maszyny są łatwe w transporcie i montażu bezpośrednio na placu budowy. 

To doświadczenie pomogło Kim i Christianowi zamienić swoje hobby w nowy biznes – usługi renowacji starych domów. Teraz także inni miłośnicy architektury mogą dzięki nim cieszyć się możliwością zamieszkania w pięknym, odrestaurowanym domu z duszą. 

Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Centrum prasowe Wood-Mizer

W tym miejscu można przeczytać wiele interesujących artykułów o właścicielach traków Wood-Mizer na całym świecie. Historie te przedstawiają sukcesy i ciekawe pomysły na biznes zrealizowane dzięki produktom firmy Wood-Mizer.

Aby uzyskać więcej informacji na temat firmy, produktów lub zamieszczonych artykułów, prosimy o kontakt.