• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

Aktualności Wood-Mizer

6 lutego 2019

DOMOWEJ ROBOTY SUSZARNIA DO DREWNA.
Autor oryginału: Samantha Alexander


Nathan Brown z Północnej Karoliny w USA miał już dość insektów niszczących drewno, które suszył na swoim podwórzu. Postanowił więc samodzielnie zbudować suszarnię do drewna. 

"Suszarnia komorowa ogrzewana słońcem wytępi wszystkie insekty i sprawi, że moje drewno będzie bezpieczne", pomyślał Nathan. 
Projekt suszarni pobrał z zestawu darmowych planów Uniwersytetu Technicznego Virginii. Chciał jednak, aby jego suszarnia była mobilna, umieścił ją więc na kołach pochodzących ze starej przyczepy kempingowej. "Nie chciałem stacjonarnej suszarni. Zależało mi na tym, aby można ją było przesuwać w różne miejsca na mojej farmie, aby jak najlepiej wykorzystać energię słoneczną", powiedział.


Używając traka LT15 Wood-Mizer z brzeszczotem DoubleHard, Nathan zbudował suszarnię o powierzchni 36m2 w zaledwie 5 tygodni. Dzięki połączeniu drewna topoli, czerwonego dębu i sosny suszarnia uzyskała niezwykły wygląd. Nathan nie tylko zaoszczędził około 2,500 dolarów, budując ją samodzielnie, ale zaoszczędzi także w przyszłości dzięki możliwości suszenia drewna na miejscu. 

"Postanowiłem zrealizować ten projekt, ponieważ chciałem mieć dostęp do tarcicy wysokiej jakości" - powiedział Nathan. "Jako stolarz doceniam wartość drewna, które zostało odpowiednio wysuszone". 


Podłoga suszarni wykonana została z płyt, które Nathan przymocował do ramy przyczepy kempingowej. Z zewnątrz suszarnię wyłożył warstwą taśmy izolacyjnej, która blokuje przedostawanie się wilgoci do wewnątrz. Do wykończenia projektu Nathan użył desek topoli i zwieńczył całość dębowymi listwami. 
"Każdy, kto widzi moją suszarnię, zachwyca się jej wyglądem" - powiedział Nathan. "Wykonanie tego projektu nie byłoby możliwe bez mojego LT15! Teraz gdy suszarnia jest już gotowa, mogę wrócić do pracy na traku i produkcji większej ilości tarcicy, którą bez problemu będę mógł teraz wysuszyć".Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Centrum prasowe Wood-Mizer

W tym miejscu można przeczytać wiele interesujących artykułów o właścicielach traków Wood-Mizer na całym świecie. Historie te przedstawiają sukcesy i ciekawe pomysły na biznes zrealizowane dzięki produktom firmy Wood-Mizer.

Aby uzyskać więcej informacji na temat firmy, produktów lub zamieszczonych artykułów, prosimy o kontakt.